...

معرفی مجتمع مدارس اندیشه صفا

تحقق ارزش ها و آرمانهاي متعالي انقلاب اسلامي مستلزم تلاش همه جانبه در تمام ابعاد فرهنگي، علمي، اجتماعي و اقتصادي است. عرصه تعليم و تربيت از مهمترين زيرساخت هاي تعالي همه جانبه كشور و ابزار جدي براي ارتقای سرمايه انساني شايسته كشور در عرصه هاي مختلف است. تحقق آرمان‌هاي متعالي انقلاب اسلامي ايران مانند احياي تمدن عظيم اسلامي، حضور سازنده، فعال و پيشرو در ميان ملت‌ها و كسب آمادگي براي برقراري عدالت و معنويت در جهان با الگوگیری از روش عملکرد پیامبران الهی در گرو تربيت انسان‌هاي عالم، متقي و آزاده و اخلاقي با پیوند حقیقی نهادهای تربیتی (خانواده-مدرسه-مسجد) است. تعليم و تربيتي كه تحقق بخش حيات طيبه، جامعه عدل جهاني و تمدن اسلامي ايراني باشد؛ در پرتو چنين سرمايه انساني متعالي است كه جامعه بشري آمادگي تحقق حكومت جهاني انسان كامل را يافته و در سايه چنين حكومتي ظرفيت و استعدادهاي بشر به شكوفايي و كمال خواهد رسيد. در مقابل با فاصله گرفتن علمای دینی از بسترهای تربیت و نفوذ ایادی استعمار در آن، خطر جدی انحراف در نظام آموزش و تربیت رسمی کشور، پایه های تمدن اسلامی را به مخاطره انداخته است.
در این میان همزمان با اتمام جنگ تحمیلی تنی چند از رزمندگان دفاع مقدسِ مسجد جامع صفا، در زمینه جهاد فرهنگی دور جدیدی از فعالیت های تربیتی خود را آغاز نموده و اکنون با بیش از 35 سال تجربه تربیت مسجد محور با تأسیس 9 واحد آموزشی و تکمیل سیستم 13 ساله مدارس پسرانه و دخترانه (از پیش دبستانی تا سال دوازدهم)، در صدد اجرایی نمودن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و احیای تربیت اسلامی به پشتوانه علمای دینی با حضورِ در صحنه ایشان است.
آنچه که سبب ایجاد تمایز بین مجتمع مدارس مسجد جامع صفا و سایر مدارس شده، تربیت یکپارچه متصل در تمامی دوره های رشد از کودکی تا بزرگسالی با اجرای طرح جامع آموزشی-تربیتی به صورت تعالی جویانه، تعاملی، تدریجی، یکپارچه و مبتنی بر نظام معیار اسلامی تحت نظارت، هدایت و همیاری گام به گام و تمام وقت گروه مربیان متخصص و متعهد در راستای حرکت و تأمین آگاهانه و اختیاری مراتب حيات طيبه در همة ابعاد به پشتوانه مسجد جامع صفا است.
باشد که در ظل توجهات و عنایات اهل بیت علیهم السلام بتوان گامی موثر در راستای تربیت انسان تراز انقلاب اسلامی برداریم.